Na stadionie wohninvest WESERSTADION dnia 2023-11-25 14:30 odbył się mecz Werder Bremen - Bayer Leverkusen zakończony wynikiem 0-3

W meczu 12. kolejki Bundesligi, Werder Bremen podejmował Bayer Leverkusen na wohninvest WESERSTADION. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3 na korzyść drużyny Bayer Leverkusen, która kontrolowała przebieg gry od samego początku. Wynik na przerwę to 0-2, a bramki dla Bayer Leverkusen strzelili XXX oraz YYY. Werder Bremen nie zdołał odwrócić losów spotkania, a goście z Leverkusen odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Werder Bremen - Bayer Leverkusen 0-3: Lewandowski w świetnej formie, gospodarze bez szans

W niedzielnym starciu na wohninvest WESERSTADION Werder Bremen podejmował Bayer Leverkusen. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3-0, którzy przez całe spotkanie dominowali i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Od samego początku goście narzucili swój styl gry, a już w 9. minucie zostali nagrodzeni bramką. Olivier Deman wykorzystał okazję i wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik na 1-0 dla Bayeru Leverkusen.

Werder Bremen próbował odgryźć się atakami, jednak to goście podwajali prowadzenie. 42. minuta to kolejny cios dla gospodarzy, tym razem J. Frimpong zdobył bramkę po asyście P. Hincapié, dając swojej drużynie prowadzenie 2-0 przed przerwą.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Bayeru Leverkusen. Pomimo walki ze strony gospodarzy, to goście byli skuteczniejsi. W 76. minucie Álex Grimaldo ustalił wynik na 3-0, wykorzystując asystę A. Adli. Werder Bremen nie zdołał odpowiedzieć, a mecz zakończył się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 3-0.

Emocje, kartki i kolejne wyzwania

Spotkanie obfitowało również w kartki. Gospodarze zostali ukarani żółtymi kartkami trzykrotnie - Leonardo Bittencourt w 14. minucie, Marco Friedl w 36. minucie oraz Olivier Deman w 54. minucie. Natomiast goście otrzymali jedną żółtą kartkę, którą w 77. minucie dostał Alejandro Grimaldo.

Werder Bremen nie zdołał utrzymać dyscypliny do końca, ponieważ nie otrzymali żadnej czerwonej kartki, zaś drużyna Bayeru Leverkusen zachowała czyste konto pod względem kartek.

Następne wyzwania czekają obie drużyny. Werder Bremen zmierzy się z VfB Stuttgart, FC Augsburg oraz Borussia Monchengladbach, natomiast Bayer Leverkusen stanie do walki z BK Hacken, Borussia Dortmund i SC Paderborn 07. Czy gospodarze zdołają odbudować swoją formę po tym bolesnym przegranym meczu? Czy goście będą kontynuować swoją dobrą passę? Te i inne pytania pozostają otwarte, a emocje na pewno nie opuszczą fanów piłki nożnej.